.

Efferalgan tabl.mus. 0,5 g 16 tabl.

Efferalgan 500mg 16 tabletek musujących

11,99 zł
Brutto

Opis

Efferalgan 500 mg jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowy. Składnikiem czynnym jest paracetamol.

Ilość

Size Chart
x
Size Chart

Measuring Tips to Assure The Best Fit

  • Measure your back size – wrap the measuring tape snugly around your ribcage, just under your bust line 1, keeping it horizontal. This will give you your band size.
  • Then measure around the fullest part of your bust 2 , again keeping the tape horizontal.
  • To determine the size of pants, measure the girth of the waist 3 and hips 4
  • The following charts will help you match the designer’s size scheme for this product (indicated in the dropdown) to your usual size

size guide visible to all products

UKUSAEUBUSTWaistHips
XS 8 4 34 31/32 23/24 33/34
S 10 6 36 33/34 25/26 35/36
M 12 8 38 35/36 27/28 37/38
L 12 8 38 35/36 27/28 37/38
XL 10 6 36 33/34 25/26 35/36

Opis

Efferalgan 500 mg jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowy.

Skład

(1 tabletka):
Paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, sodu węglan bezwodny, sorbitol, sodu dokuzynian, powidon, sodu sacharynian, sodu benzoesan.

Dawkowanie

Lek jest podawany doustnie. Przed podaniem tabletkę należy rozpuścić w szklance wody.

Regularne stosowanie leku Efferalgan pozwala zapobiec okresowym nasileniom bólu lub gorączki.
- u dzieci należy zachować regularny odstęp w podawaniu dawek zarówno w dzień, jak i w nocy,
-  u dorosłych odstęp pomiędzy dawkami nie może być krótszy niż 4 godziny.

U dorosłych nie stosować leku bez zalecenia lekarza dłużej niż 5 dni w przypadku bólu, a w przypadku przeziębienia i grypy lub gorączki - dłużej niż 3 dni. U dzieci i młodzieży nigdy nie stosować leku dłużej niż 3 dni.

Działanie

Efferalgan jest lekiem, w postaci tabletki musującej, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol, substancja czynna Efferalganu, cechuje się dobrym profilem bezpieczeństwa wśród substancji przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Ponadto, dzięki postaci musującej, Efferalgan zaczyna działać 2 razy szybciej od leku w postaci zwykłej tabletki.

Wskazania do stosowania:
- Ból różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne).
- Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.
- Gorączka.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Efferalgan:

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Efferalgan,
- u dzieci o masie ciała mniejszej niż 17 kg,
- u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek.
- jeśli u pacjenta występuje choroba alkoholowa,
- jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosłoranowej,
- jeśli pacjent jest leczony inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji) oraz w okresie do 14 dni po zakończeniu leczenia,
- w przypadku jednoczesnego stosowania z lekami przeciwbólowymi o działaniu agonistyczno-antagonistycznym: buprenorfiną, nalbufiną, pentazocyną. 
PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990020140
BLOZ_07 3170101
3170101
16 Przedmioty

Specyficzne kody