.

Traumon żel 0,1 g/g 150 g

43,99 zł
Brutto

Traumon jest to lek w formie żelu, którego substancją czynną jest Etofenamat (Etofenamatum) należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Przeznaczony jest dla osób dorosłych i wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. 

Ilość

Size Chart
x
Size Chart

Measuring Tips to Assure The Best Fit

  • Measure your back size – wrap the measuring tape snugly around your ribcage, just under your bust line 1, keeping it horizontal. This will give you your band size.
  • Then measure around the fullest part of your bust 2 , again keeping the tape horizontal.
  • To determine the size of pants, measure the girth of the waist 3 and hips 4
  • The following charts will help you match the designer’s size scheme for this product (indicated in the dropdown) to your usual size

size guide visible to all products

UKUSAEUBUSTWaistHips
XS 8 4 34 31/32 23/24 33/34
S 10 6 36 33/34 25/26 35/36
M 12 8 38 35/36 27/28 37/38
L 12 8 38 35/36 27/28 37/38
XL 10 6 36 33/34 25/26 35/36

Skład

Substancją czynną leku jest etofenamat (Etofenamatum).

1 g żelu zawiera 100 mg etofenamatu.

Substancje pomocnicze leku to: karbomer, eter makrogolu oleinocetylowy (Emulgin M8 Deo), sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, makrogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Wycisnąć z tubki na skórę w okolicy objętej bólem pasek żelu o długości 5-10 cm, wcierać aż do całkowitego wchłonięcia, stosować 3-4 razy na dobę. 

Czas trwania terapii w przypadku tępych urazów wynosi do 2 tygodni, natomiast leczenie dolegliwości reumatycznych trwa 3-4 tygodnie. 

Działanie

Lek wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. 

Wskazania

Żel wskazany jest do stosowania na tępe urazu tj.: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów, a także w trakcie choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych i w przebiegu reumatyzmu pozastawowego (ból okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych tj. zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych (tzw. staw zamrożony), zapalenie nadkłykci).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na etofenamat, kwas flufenamowy lub którykolwiek ze składników.

Produkt przeciwwskazany jest u kobiet w ciąży oraz u dzieci i młodzieży. 
Nie stosować jeśli występują uszkodzenia skóry, wypryskowe zmiany zapalne na skórze, na błony śluzowe i oczy. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Do niezbyt często występujących działań niepożądanych (występujących u mniej niż 1 na 100 pacjentów) są rumień i pieczenie skóry.

Bardzo rzadko (mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów) wystąpić może zapalenie skóry np. silny świąd, wysypka, obrzęk, wysypka pęcherzowa. 

Z częstością nieznaną zgłaszano reakcje fotouczuleniowe, nadwrażliwość (niespecyficzną reakcję alergiczną i anafilaksję, zwiększoną reaktywność układu oddechowego prowadzącą do astmy, nasilenie astmy, skurczu oskrzeli lub duszności), różne zaburzenia skóry, w tym wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, rzadziej złuszczające i pęcherzowe zmiany skórne (włączając martwicę naskórka i rumień wielopostaciowy).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W trakcie leczenia i przez 2 tygodnie po jego zakończeniu powinno się unikać ekspozycji leczonych miejsc na słońce i/lub solarium. 

Jeśli pacjent cierpi na astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę dróg oddechowych, katar sienny, polipy nosa, przewlekłą infekcję dróg oddechowych, szczególnie w połączeniu z objawami podobnymi do kataru siennego przed użyciem leku Traumon należy zasięgnąć opinii lekarza.  
Nie zaleca się stosowania żelu przez dłuższy okres czasu i na dużych powierzchniach ciała, gdyż może to zwiększyć jego wchłanianie ogólnoustrojowe.
Unikać aplikacji na otwarte rany i duże powierzchnie zranionej lub uszkodzonej (np. oparzonej) skóry bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, gdyż zawarty w składzie glikol propylenowy może dodatkowo podrażniać skórę. 
Dzieci nie powinny mieć kontaktu ze skórą pokrytą produktem. 
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dozwolone jest stosowanie leku Traumon w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, jednak wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zabronione jest stosowanie żelu w trakcie trzeciego trymestru. 

Kobiety karmiące piersią powinny unikać długotrwałego stosowania produktu leczniczego oraz nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Nie należy aplikować żelu w okolicach piersi. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt nie jest dozwolony do stosowania u dzieci i młodzieży. 

Podmiot odpowiedzialny

Mylan Healthcare Sp. z o.o.
Postępu 21B
02-676 Warszawa

Producent

MEDA Manufacturing GmbH
Neurather Ring 1
DE-51063 Kolonia Niemcy

PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5901797710873
BLOZ_07 6114905
6114905
90 Przedmioty

Specyficzne kody