.

Tantum Rosa prosz. 0,5g 10sasz.a9,4gtekt.p

Tantum Rosa, 500 mg, proszek do sporządzania roztworu, 10 saszetek

17,59 zł
Brutto

Opis

Tantum Rosa jest lekiem zawierającym jako substancję czynną - benzydaminę, która należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Preparat może być stosowany dopochwowo oraz na błonę śluzową narządów płciowych. Preparat jest stosowany do leczenia dolegliwości i objawów takich jak między innymi: ból, świąd, pieczenie, zaczerwienienie, upławy.

Ilość

Size Chart
x
Size Chart

Measuring Tips to Assure The Best Fit

  • Measure your back size – wrap the measuring tape snugly around your ribcage, just under your bust line 1, keeping it horizontal. This will give you your band size.
  • Then measure around the fullest part of your bust 2 , again keeping the tape horizontal.
  • To determine the size of pants, measure the girth of the waist 3 and hips 4
  • The following charts will help you match the designer’s size scheme for this product (indicated in the dropdown) to your usual size

size guide visible to all products

UKUSAEUBUSTWaistHips
XS 8 4 34 31/32 23/24 33/34
S 10 6 36 33/34 25/26 35/36
M 12 8 38 35/36 27/28 37/38
L 12 8 38 35/36 27/28 37/38
XL 10 6 36 33/34 25/26 35/36

Opis

Tantum Rosa jest lekiem zawierającym jako substancję czynną - benzydaminę, która należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Preparat może być stosowany dopochwowo oraz na błonę śluzową narządów płciowych. Preparat jest stosowany do leczenia dolegliwości i objawów takich jak między innymi: ból, świąd, pieczenie, zaczerwienienie, upławy.

Skład

1 saszetka (9,4 g) zawiera substancję czynną: chlorowodorek benzydaminy 500 mg. Inne składniki leku: chlorek sodu, poliwinylopirolidon, p-toluenosulfonian trójmetylocetyloamoniowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Zalecana dawka, to od 1 do 2 saszetek w ciągu doby, w zależności od nasilenia dolegliwości. Zawartość jednej saszetki rozpuścić w 0,5 litra przegotowanej i ostudzonej wody, bezpośrednio przed zastosowaniem. Każdorazowo należy przygotować nowy roztwór z jednej saszetki (np. rano i wieczorem).

Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia zewnętrznych narządów płciowych (okolicy krocza i sromu') współistniejącego z zapaleniem pochwy i (lub) szyjki macicy: płukać pochwę roztworem otrzymanym z jednej saszetki od 1 do 2 razy na dobę, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia zewnętrznych narządów płciowych (okolicy krocza i sromu) oraz w połogowych dolegliwościach okolicy krocza: przemywać okolice krocza i sromu roztworem otrzymanym z jednej saszetki od 1 do 2 razy na dobę.

Profilaktyka przed- i pooperacyjna w ginekologii: lekarz zadecyduje o właściwym stosowaniu leku.

Działanie

Benzydamina charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco. Lek miejscowo, dobrze się wchłania osiągając duże stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym. Lek jest na ogół dobrze tolerowany. Stosuje się go do miejscowego leczenia objawów zapalenia.

Wskazania

Tantum Rosa stosuje się dopochwowo oraz na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych. Lek stosuje się do leczenia dolegliwości i objawów, takich jak: ból, pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy.

Te dolegliwości i objawy występują w konsekwencji zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia (np. zakażenia, podrażnienia mechaniczne), również po chemio- i radioterapii. Lek stosuje się również w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, a także do łagodzenia dolegliwości sromu w okresie połogu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Tantum Rosa jeśli pacjentka ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Bardzo rzadkie objawy niepożądane: uczucie pieczenia błony śluzowej pochwy, wysypka fotoalergiczna, pokrzywka.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Podmiot odpowiedzialny

Gruppo Angelini

Viale Amelia, 70

00181 Roma

PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990027828
BLOZ_07 4788101
4788101
8 Przedmioty

Specyficzne kody