.

Saridon tabl. 0,25g+0,15g+0,05g 20 tabl.

Saridon, tabletki, 20 szt.

19,00 zł
Brutto

Opis

Saridon jest złożonym lekiem o synergistycznym (skojarzonym) działaniu aż 3 składników. Paracetamol i propyfenazon zawarte w preparacie działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, dodatek kofeiny wspomaga działanie przeciwbólowe paracetamolu. Preparat polecany do stosowania w bólach różnego pochodzenia, jak: ból zęba, głowy, ból pooperacyjny, gorączka wskutek infekcji.

Ilość

Size Chart
x
Size Chart

Measuring Tips to Assure The Best Fit

  • Measure your back size – wrap the measuring tape snugly around your ribcage, just under your bust line 1, keeping it horizontal. This will give you your band size.
  • Then measure around the fullest part of your bust 2 , again keeping the tape horizontal.
  • To determine the size of pants, measure the girth of the waist 3 and hips 4
  • The following charts will help you match the designer’s size scheme for this product (indicated in the dropdown) to your usual size

size guide visible to all products

UKUSAEUBUSTWaistHips
XS 8 4 34 31/32 23/24 33/34
S 10 6 36 33/34 25/26 35/36
M 12 8 38 35/36 27/28 37/38
L 12 8 38 35/36 27/28 37/38
XL 10 6 36 33/34 25/26 35/36

Opis

Saridon jest złożonym lekiem o synergistycznym (skojarzonym) działaniu aż 3 składników. Paracetamol i propyfenazon zawarte w preparacie działają przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, dodatek kofeiny wspomaga działanie przeciwbólowe paracetamolu. Preparat polecany do stosowania w bólach różnego pochodzenia, jak: ból zęba, głowy, ból pooperacyjny, gorączka wskutek infekcji.

Skład

1 tabletka zawiera jako substancje czynne 250 mg paracetamolu, 150 mg propyfenazonu, 50 mg kofeiny. Substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, esma-spreng, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny.

Dawkowanie

Dorośli 1-2 tabletki do trzech razy na dobę, młodzież w wieku 12-16 lat 1 tabletka do trzech razy na dobę. Stosować doustnie. Popić odpowiednią ilością płynu. Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane.

Działanie

Przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Przeciwwskazania

Nie stosować:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na propyfenazon, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników;
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na pirazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, aminofenazon, metamizol)
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na fenylbutazon lub kwas acetylosalicylowy
  • jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • jeśli u pacjenta występuje ostra porfiria wątrobowa

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku Saridon bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne objawiające się wysypką skórną i pokrzywką, reakcje nadwrażliwości, z takimi objawami jak świąd, rumień, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność czy astma. W pojedynczych przypadkach: reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny (ostra, zagrażająca życiu reakcja alergiczna), małopłytkowość (zmniejszenia liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (niedobór granulocytów) i pancytopenia (niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi, tj. krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi)
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909990095629
BLOZ_07 3144602
3144602
10 Przedmioty

Specyficzne kody