.

Vicks Antigrip Zatoki i Katar granulki do sporządzenia roztworu 10saszetek

19,00 zł
Brutto

Saszetki Vicks AntiGrip Zatoki i Katar to lek stosowany w przypadku objawów przeziębienia i grypy. Vicks Antigrip zawiera 3 składniki aktywne o uzupełniającym się działaniu. Paracetamol obniża temperaturę i zmniejsza ból, a chlorfenamina i fenylefryna ułatwiają oddychanie. Produkt leczniczy przeznaczony dla osób dorosłych.

Ilość

Size Chart
x
Size Chart

Measuring Tips to Assure The Best Fit

  • Measure your back size – wrap the measuring tape snugly around your ribcage, just under your bust line 1, keeping it horizontal. This will give you your band size.
  • Then measure around the fullest part of your bust 2 , again keeping the tape horizontal.
  • To determine the size of pants, measure the girth of the waist 3 and hips 4
  • The following charts will help you match the designer’s size scheme for this product (indicated in the dropdown) to your usual size

size guide visible to all products

UKUSAEUBUSTWaistHips
XS 8 4 34 31/32 23/24 33/34
S 10 6 36 33/34 25/26 35/36
M 12 8 38 35/36 27/28 37/38
L 12 8 38 35/36 27/28 37/38
XL 10 6 36 33/34 25/26 35/36

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), fenylefryny wodorowinian (Phenylephrini hydrogenotartras) i chlorfenaminy maleinian (Chlorphenamini maleas).

1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 16 mg fenylefryny, 4 mg chlorfenaminy.

Substancje pomocnicze: mannitol, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, aromat pomarańczowy PHS 132958.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Vicks Antigrip stosuje się doustnie., po rozpuszczeniu zawartości saszetki w połowie szklanki gorącej (nie wrzącej) wody. Lek do krótkotrwałego stosowania samodzielnie. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają, należy zgłosić się do lekarza. Dawkowanie Vicksu Antigrip Zatoki i Katar u osób dorosłych zależy m. in. od wagi pacjenta.

  Dawkowanie Maksymalna dawka jednorazowa
Dorośli o masie ciała powyżej 50 kg 1 saszetka co 4-6 godzin, od 4 do 6 razy na dobę 6 saszetek
Dorośli o masie ciała poniżej 50 kg, pacjenci z zespołem Gilberta, pacjenci odwodnieni, długotrwale niedożywieni, osoby z przewlekłą chorobą alkoholową 1 saszetka co 6 do 8 godzin 3 saszetki
Pacjenci z łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby: 1 saszetka co min. 8 godzin 2 saszetki

Działanie

Za działanie leku Vicks Antigrip odpowiadają trzy substancje czynne znajdujące się w jego składzie. Fenylefryna i chlorfenamina skupiają swoje działanie w okół nosa. Fenylefryna obkurcza naczynia w błonie śluzowej, niwelując tym samym obrzęk i ułatwiając przepływ powietrza czyli oddychanie. Chlorfenamina zmniejsza produkcję śluzowej wydzieliny. Działanie leku uzupełnia paracetamol dzięki swoim przeciwgorączkowym i przeciwbólowym właściwościom. 

Wskazania

Wskazanie do zastosowania saszetek Vicks Antigrip stanowi leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

PKWIU 21.20.13.0
Rodzaj
EAN 5909991139537
BLOZ_07 8753911
8753911
5 Przedmioty

Specyficzne kody